Основні види автоскла
Однією з головних деталей конструкції автомобіля є скло. Вони забезпечують захист від несприятливих погодних умов і хороший огляд для водія. Якість скла - важливий фактор, який повинен враховуватися при покупці. Від нього залежить стійкість до вібрацій і дрібним механічних впливів, а також безпеку для людини при аварійному руйнуванні.
До основних характеристик автомобільного скла відносяться:
- спосіб виробництва;
- оптична прозорість;
- безпосереднє призначення (бічне, заднє або вітрове).
Автовласникові варто знати переваги різних видів автомобільного скла і їх відмінності. Це допоможе при необхідності вибрати в магазині CarEra найбільш підходящий товар за характеристиками і цінової категорії.
Розрізняють два види скла:
- сталініт;
- триплекс.
Перший характеризується підвищеною міцністю, придбаної після спеціальної термічної обробки. Він не розбивається на осколки з гострими гранями, що виключає можливість порізу. Є одношаровим, без додаткових покриттів. Використовується при виготовленні бічних і задніх автомобільного скла.
Триплекс являє собою два скляних листа, з'єднаних ПВБ-плівкою. Такі вироби зносостійкі, стійкі до зовнішніх впливів і безпечні в разі аварії. При механічному пошкодженні частки не розлітаються, а утримуються плівкою, що запобігає додаткові травми водія і пасажирів. Деякі виробники при виготовленні триплексу встановлюють в нього різні датчики, радіоантени, елементи обігріву.
Попередником цього різновиду був дуплекс - скло з полімерною плівкою, але на даний момент він практично не використовується. Крім перерахованих, існують багатошарові конструкції, у яких підвищена шумоізоляція, присутні пулі непробивність і інші властивості, але їх застосовують в броньованих автомобілях представницького класу.
Що значить зелений колір скла
Можливо, ви помічали, що не все автоскло, пропоноване виробниками, прозоре. Колір варіюється в декількох відтінках: блакитному, бронзовому, зеленому. Це так зване тонування. Існує кілька його способів, серед яких:
- заводське п'ятивідсоткове;
- атермальне;
- часткове.
Технологія отримання атермального тонування включає в себе додавання оксиду заліза на етапі пластичної скляної маси. Це надає готовому листу зелений відтінок і перешкоджає попаданню інфрачервоного випромінювання, а також збільшує теплові якості. Тоноване автомобільне скло запобігає підвищення температури в салоні в жарку пору року і знижує тепловіддачу в холодну. Це в свою чергу веде до економії ресурсів кондиціонера й пічки. Такі вироби мають маркуванням «tinted» або «overtinted». Визначити тонування легко - достатньо покласти скло на білу поверхню.
Якщо ж колір явно видно, але відповідного покажчика немає, значить це заводський п'ятивідсотковий вид. При виборі важливо враховувати цей критерій і не купити прозорий виріб. Рекомендується підбирати автомобільне скло максимально відповідне оригінальним, які встановлені у вашому авто.
Часткове тонування - наявність кольорової затемненої смуги світлофільтру, розташованої у верхній частині лобового скла. Вона захищає очі водія від прямих сонячних променів. Також по периметру розташовується смуга, створена за допомогою шовкографії. Вона надійно приховує елементи кріплення і захищає їх від впливу ультрафіолету.