Як вибрати б/в запчастини
Заміна кузовних деталей завжди вимагає певних фінансових вкладень. А ціни на нові оригінальні запчастини на порядок вище, ніж на б/в або не оригінал. Постає дилема: купити нове або краще придбати з рук? На допомогу приходять перевірені досвідом продавці або спеціалізовані магазини і торгові майданчики, розбирання. При цьому, кожному автолюбителю треба вміти самостійно здійснювати вибір. Адже є вироби, які сміливо можна замінювати на б/в варіант, але бувають випадки, коли без нових не обійтися.
Які деталі не рекомендується брати б/в
Грамотний власник машини повинен знати, що не бажано купувати бувші у використанні:
- значущі деталі і вузли для авто (мотор, рульова і т.д., коробка передач) від яких залежить ваша безпека;
- цілісні механізми, конструкція яких дуже складна, щоб проводити ремонт всередині неї;
- витратні матеріали, ресурс яких дуже обмежений (ремені приводу або тяги, фільтра, а також краще не користуватися б/в ланцюгами і сайлентблоками).
Кузовні запчастини, що були у вжитку, можна купувати, якщо враховані деякі моменти:
- відповідність конкретної запасний частини тієї моделі (а іноді і року випуску), для якої воно купується;
- грамотний підбір дверей, капота і крил (вони найчастіше піддаються дефектів і нерідко виставляються на продаж після рихтування). Щоб бути абсолютно впевненим у їх відповідності нормі, слід провести перевірку товщинометрії фарби;
- придбання ліхтаря або фари проводиться при наявності первинного елемента, що вийшов з ладу, щоб можна було порівняти внутрішній малюнок, колір окантовки і відбивної поверхні, а також перевірити особливості підключення і наявність додаткових елементів;
- продавець може дати повну інформацію про деталі (від того, звідки вона взялася, чи проводилися з нею ремонтні роботи і до того, яка причина продажу її на комплектуючі).
Без володіння вище зазначеною інформацією придбання б/в аналога може бути марною тратою грошей. Але при її наявності можна заощадити на металевих кузовних виробах до 40% вартості нової деталі.
Важливо! При виборі ліхтарів і фар не в парі, орієнтир обов'язково потрібно тримати на оригінал. Тільки в цьому випадку повинні співпасти такі характеристики як прозорість і наявність декоративних прикрас. Не поспішайте робити придбання, не провівши порівняльну характеристику на ідентичність.
Поради майстрів і власників авто
Купуючи кузовні деталі в стані б/в, не забувайте робити наступне:
1. Перевіряти номера. Найчастіше такі вироби знімають з нерозмитнених або вкрадених засобів пересування. «Завдяки» запчастинах з номером, без заміни техпаспорта в МРЕВ, на вашу адресу можуть бути певні питання від співробітників ДАІ.
2. Просити гарантійний термін хоча б на квартал. Його видадуть тільки тоді, коли продавець знає історію походження деталі.
3. Шукайте на іномарки якісні запчастини з Європи.
4. Звірити з ціною відбудови рідного аналога. Вартість б/в деталей буде такою ж або нижче. Але професіонали часто в змозі довести оригінал до стану нового.
5. Розгляньте варіант покупки неоригінальною кузовний запчастини в нашому магазині. Як правило, ціна таких виробів навіть нижче б/в оригіналу при повній відсутності зносу. Зі свого боку, ми максимально намагаємося відстежувати питання застосування, з метою мінімізації проблем при установці і рихтування.